Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Cibin

Rumunské pohoří Cibin nalezneme v oblasti Jižních Karpat na jihozápad od města Sibiu. Na západě sahá jeho hranice k pohoří Sebes, na jihovýchodní straně sousedí s masivem Lotru a ze severu jej vymezuje Transylvánská plošina. Nejvyšším bodem v celém pohoří Cibin je vrchol Cindrel se svými 2 245 metry. Mezi další významné masivy patří např. vrchol Frumoasa vysoký 2 160 m, Serbota Mare (2 009 m) nebo pik Niculesti se 2 032 metry nad mořem. Pohořím protékají řeky Sebes, Sadu a na severu stejnojmenný vodní tok Cibin. Připomínku doby ledové, která má největší podíl na dnešní podobě rumunských Karpat, připomínají dvě horská jezera, Iezerul Mare a Iezerul Cindrel. Hlavní hřeben pohoří Cibin je poměrně plochý s travnatými vrcholy. V nižších oblastech se rozkládají tmavé lesy.


Okolí pohoří Cibin nabízí i historické a kulturní památky Rumunska. Mezi takové to patří hlavně hradní kostel u vísky Cisnadie s opevněním vybudovaném v dobách obléhání Rumunska Turky, který se řadí mezi lokality evropského významu.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,Rumunsko,tipy na výlet,fotografie,rumunské hory,pohoří v Rumunsku,Banát,cestování po Rumunsku.
Foto ukázky
Gernik022.jpg
Výběr

Banát Malebné rumunské pohoří Banát najdeme v jihozápadním cípu této postkomunistické země. Území Banátu je z jihu ohraničeno řekou Dunaj a za
..více o Banát