Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Retezat

Pohoří Retezat je asi nejvýznamnějším rumunským pohořím a jeho území je součástí mohutného horského uzlu na jihozápadním konci karpatského oblouku. Pohoří Retezat je třetím nejvyšším v Rumunsku s nemalou územní rozlohou cca 800 km2. Jeho hranice sahají k pohoří Parîng na východě, na jihovýchodě jej vymezuje horská oblast Vîlcan, na jihozápadě území Godeanu a na západě pohoří zvaná Ţarcu. Pohoří Retezat je jedinou oblastí Rumunska, která byla vyhlášena za národní park o rozloze 130 km2 a to již v roce 1935. Oblast Retezat nabízí jednu z nejúchvatnějších karpatských scenérií, která je plná špičatých, nedostupně se tvářících skalnatých hřebenů na jejichž úpatích se nachátí desítky blyštivých jezer s dokonale čistou a průzračnou vodou. Pohoří Retezat je až skromě přezdíváno za „Jezernaté hory“, protože může nabídnout cca 80 stálých a 20 sezóních jezer. Leží zde i jezero Bucura, které je se svými skoro 9 ha největším jezerem Rumunska a nad nímž se majestátně tyčí místní nejvyšší vrchol - VF. PELEAGA (2.509 m). Příroda Retezatu má nenapodobitelné kouzlo, díky své velice bohaté fauně i flóře. Nachází se zde téměř 1.200 druhů a z toho 130 druhů je chráněných. Zvěř ale obzvláště květena je v oblasti Retezatu velice zajímavá. Je možné zde pozorovat na 320 druhů rostlin, z nichž u 14 byl zaznamenán endemický výskyt pouze v oblasti Retezatu. Místní jezera a vodní toky jsou bohatá na pstruhovité a lososovité ryby a v místních kopcích je možné narazit kamzíky či stáda polodivokých koní.


Jihozápadní okraj pohoří Retezat byl nazván Malý Retezat a na rozdíl od zbytku tohoto masivu je z vápencové břidlice.Zvětšit mapu

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:cestování po Rumunsku,fotografie,Banát,rumunské hory,dovolená v Rumunsku,tipy na výlet,Rumunsko,pohoří v Rumunsku.
Výběr

Fagaraš Făgăraş je nejvyšším a zároveň nejrozsáhlejším pohořím Rumunska. V jeho útrobách se nachází nejvyšší vrchol Rumunska Moldoveanul, který
..více o Fagaraš