Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Maramureš

Pohoří Maramureš patří mezi nejznámější župy Rumunska. Maramureš se nachází v nejsevernější části rumunských Karpat a jeho severní část tvoří hranici s Ukrajinou (do roku 1939 s Československem), kde navazuje na Rachovské hory. Bohužel Maramureš patřil dlouhá léta do širokého pohraničního pásma, takže pohyb v něm byl takřka nemožný. V posledních letech se zde však začala rozvíjet turistika a to hlavně díky místní lidové architektuře. Pohoří Maramureş je zemědělskou oblastí, kde se nenachází téměř žádný průmysl.


Územní hranice Maramureše tedy tvoří ze severu Ukrajina, ze západu hraničí s oblastí Satu-Mare, na jihu pak se župami Bistriţa-Năsăud, Cluj a Sălaj a jeho východní hranice sousedí s oblastí Suceava. Většinu území Maramureš zabírají hory, které hlavně na východě tohoto území dosahují nadmořské výšky až 2 000 m. I když je východní část Maramuš více hornatá, procházejí tudy důležité železniční i silniční trasy. Nejvyšším vrcholem tohoto lesnatého pohoří je Farcaul s nadmořskou výškou 1 962 metrů. Mezi významné vrcholy pohoří Maramureş patří také vrchol Hihailecul (1 920 m), Pietrosul (1 854 m) nebo hora Toroiaga (1 939 m). Nejvyšší hřbety pohoří jsou ploché a holé a poskytují tak ohromující výhled na okolní překrásnou a pannensky čistou přírodu. Zejména pak romantické pohledy z vrcholků hor Tomnatecul a Farcaul patří k nezapomenutelným.


Pohoří Maramureš je turisticky velmi zajímavé protože se zde nenachází jediná turistická značka nebo chata, jsou zde pouze nekonečné pastviny, překrásné lesy a hluboká údolí...Zvětšit mapu

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:pohoří v Rumunsku,fotografie,Banát,rumunské hory,dovolená v Rumunsku,tipy na výlet,Rumunsko,cestování po Rumunsku.
Foto ukázky
Klaster
Výběr

Kláštery - Jižní Bukovina Tím opravdu jedním z nejkrásnějších rumunských krajů je bezesporu i Jižní Bukovina, která je součástí územního celku Moldova a zřídka
..více o Kláštery - Jižní Bukovina

TagCloud
Ceny vleků a lanovekBukurešťbanátysnowboardingApuseni-Bihor-VladeasademografieMalebná zeměBígrTransilvania -info