Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Rodna

Rodna je nádherné, opuštěné a zároveň druhé nejvyšší pohoří Východních Karpat a zároveň je zapsanou rezervací UNESCO. Pohoří Rodna je nevelké co se rozlohy týče, ale za to pohádkově romantické, pusté, bez komunikací a lidských obydlí. V této oblasti Rumunska je téměř panensky nedotčená příroda lidskou činností, křišťálová horská plesa, porosty pěnišníků, vlídní a pohostiní salašníci a překrásné výhledy do dálek, třeba rozhled až na hřebeny Podkarpatské Rusi. Svým malebným charakterem připomíná nám známé slovenské Roháče, je však přece jenom o něco málo vyšší. Nejvyšším bodem pohoří Rodna je vrchol Pietrosul se svými 2 303 m. Ale nejenom Pietrosul dosahuje v tomto pohoří takových to výšin. Mezi další velikány Rodné patří např. vrchol Ineu (2 279 m), Buhaescul (2 119 m), Repede (2 074 m), Galatul (2 048 m), Gargalau a celá řada dalších vrcholů. Hlavní hřeben pohoří Rodny dosahuje průměrné výšky okolo 2 100 metrů a celá oblast má přibližně trojúhleníkový tvar. Pohoří Rodna je tvořeno jako většina Karpatských pohoří především krystalickými břidlicemi, místy vystupují i vyvřelé horniny nebo zbytky dolomitických vápenců. Vápence a dolomity je možno nalézt především v jižní části Rodny, kde se také nachází nejhlubší jeskynní systém v Rumunsku zvané Tausoarelor. Velká část pohoří je silně zalesněna a poskytuje tak domov řadě velkých šelem jako je například po celém území se vyskytující medvěd hnědý, rys ostrovid nebo vlk. Horské hřebeny jsou obvykle holé, pokryté loukami a pastvami a objevuje se zde i několik desítek malých horských ples. Pro pohoří Rodna je typickou rostlinou červeně kvetoucí rododendrony. Místní vrchy nabízejí pohádkové výhledy nejen na samotnou Rodnu, ale za dobré viditelnosti i na sousední pohoří Maramureš, Suhard či Calimani.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:Banát,pohoří v Rumunsku,Rumunsko,dovolená v Rumunsku,rumunské hory,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,fotografie.
Foto ukázky
Fagaras
Výběr

Fagaraš Făgăraş je nejvyšším a zároveň nejrozsáhlejším pohořím Rumunska. V jeho útrobách se nachází nejvyšší vrchol Rumunska Moldoveanul, který
..více o Fagaraš