Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Vrancei

Pohoří Vrancei leží v jižním výčnělku východních Karpat a vzdálené je asi 50 km od města Brašov. Tento horský masiv má tvar připomínající podkovu. Celá tato oblast je tvořena usazenými horninami. Na východní straně jsou kopce velice masivní, oddělené úzoučkými údolími. Podhůří tvoří kopce plné lesů, které sahají až k vrcholům a v údolích jsou malebné horské vesnice. Nejvyšší vrcholem pohoří Vrancei je masiv Goru-Lăcăuti se svými 1 777 metry. Pohoří Vrancea obsahuje mnoho rezervací a přírodních úkazů. V Tulnici můžeme navštívit ochutnat místní minerální pramen a prohlédnout si krásnou rezervaci kamzíků a místní květeny. Podobné floristické rezervace jsou také zřízeny ve městech Gălăciuc a Soveja. Vrancei nabízí i mnoho z přírodních úkazů jako ja např. přírodní jezero v Soveje, vodopád v údolí Putna, výskyt pstruhů v říce s názvem Lepşe a mnoho minerálních pramenů jak ve zmíněné Tulnici tak třeba ve městě Vizanteu. Pohoří Vrancea je stejně jako zbytek Karpat bohatý i na zvěř - žije zde i medvěd hnědý nebo karpatský jelen.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:fotografie,Rumunsko,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,cestování po Rumunsku,pohoří v Rumunsku,rumunské hory,Banát.
Foto ukázky
Voronet
Výběr

Tibles Pohoří zvané Tibles je v podstatě navazuje na hřeben pohoří Rodna a odděluje je od sebe horské sedlo Setref
..více o Tibles