Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Malebná země

Rumunsko (rumunsky România, maďarsky Románia, bulharsky Rumnija) je nádherný, rozmanitý a zároveň mystycký stát ležící v jihovýchodní Evropě. Větší část Rumunska leží na Balkánském poloostrově a jeho východní část sahá až k Černému moři. Kromě slané vody na východě jsou hranice Rumunska obklopovány na severovýchodě Moldavskem, na severu Ukrajinou, na severozápadě s Maďarskem, se Srbskem na jihozápadě a Bulharskem na jihu. Velkou část této na evropské poměry zaostalé země prostupují Karpaty a tolik slavná Transilvánie s hrabětem Drákulou a Na jihu Valašská nížina, která se táhne podél Dunaje. Pobřeží Černého moře je nízké s lagunovými jezery. Rumunské podnebí je slabě kontinentální. V horách, které jsou chladné a neúrodné jsou převážně pastviny a louky. V nížinách s poetickou stepní vegetací.


Rumunsko patří mezi země bývalého východního bloku. Od roku 2004 je členem Severoatlantické aliance a roku 2007 bylo Rumunsko přijato mezi státy Evropské unie.Na dnešních mapách můžeme obdivovat Rumunsko jako jeden velký celek, ale na Evropské zvyklosti je tento rozmanitý stát velmi mladý. Rumunsko tak jak ho známe dnes bylo založeno až roku 1859 (tedy v době kdy v Čechách vznikly Škodovy závody ;)) a teprve v roce 1918 k němu byla přiřazena Transylvánie.
Historie Rumuských dějin není nikterak růžová. Rumunská republika za svou současnou podobu vděčí dlouhému historickému vývoji, charakteristickým snahou o sjednocení všech Rumunů, projevující se již od pradávna.Rumuni o sobě tvrdí, "jsme ostrovem latiny v moři Slovanů"


Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:Banát,fotografie,tipy na výlet,Rumunsko,rumunské hory,pohoří v Rumunsku,cestování po Rumunsku,dovolená v Rumunsku.
Foto ukázky
Bukurest
Výběr

Dovolená v Rumunsku Každý, jistě slyšel legendu o strašném hraběti Draculovi. Přijměte naší pozvánku na krásnou cestu po současném Rumunsku, kde zdi prastarých
..více o Dovolená v Rumunsku