Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Rumunská riviera

Rumunské pobřeží Černého moře se táhne od delty Dunaje na severu až po bulharsko-rumunské hranice na jihu. Celá Rumunská riviéra dosahuje celkové délky 275 km.


Nejvýznamnějším rekračním střediskem na pobřeží Černého moře je oblast Mamaia, která se nachází na úzkém písečném pásu na sever od města Constanta, který odděluje Černé moře a jezero Siutghiol. V několika posledních letech letovisko Mamaia vzkvétalo a dnes je oblíbenou evropskou destinací.


Přilehlá rekreační střediska mají své názvy z latinské a řecké mytologie. Jejich jména jsou Neptun, Venuše, Saturn, Jupiter, Olymp Eforie a mys Aurora. Mezi větší města na pobřeží patří také Mangalia, Năvodari a Sulina. Na pobřeží Černého moře dnes létají mezinárodní lety do hlavního přístavního mšsta v oblasti Constanta.


Oblast okolo hlavního města Rumunského pobřeží Constanty je proslulá svými Univerzitami a jižní cíp oblasti Vama Veche je známá pro svou uvolněnou rybářskou Hippie atmosféru.


Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:Rumunsko,fotografie,moře,Banát,dovolená v Rumunsku,cestování po Rumunsku,rumunské hory,pohoří v Rumunsku,pláží,tipy na výlet.
Foto ukázky
Banat a podunaji056.jpg
Výběr

Rumunsko - demografie Přibližně dvě třetiny celého území Rumunska pokrývají Kapraty, přilehlá pohoří a pahorkatiny
..více o Rumunsko - demografie

TagCloud
Informace pro cestováníSinaiaEibenthálgeografieBucegiSvatá HelenaTransylvaniaKlášter Humor