Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Sighisoara

Město Sighisoara je jedním z nejzajímavějších měst v Rumunsku, které se pyšní dokonalým starověkým opevněním a cca 32000 stálými obyvateli. Město bylo založeno nad řekou Tarnava Mare, někdy na konci 12. století bohatými saskými obchodníky. Ve středověku se město začalo stávat, díky své poloze a místním řemeslům důležitým obchodním centrem Rumunska. Rostl jeho strategický význam a zdokonalovalo se proslulé opevnění města. Ke konci 15. století začali místní usedlíci budovat kolem města Sighisoara opevnění z věžemi na ochranu před osmanskými nájezdy. Sighisoara získala díky své prosperitě jako jedno z prvních měst v Rumunsku svá městská práva a oficiální samostatnost. Sighisoara je proslulá především jako rodiště proslulého hraběte Drákula - Vlad Napichovač 1430.

Sighisoara leží na důležitém železničním tahu a staví tu tedy většina mezinárodních vlaků a mimojiné i rychlík Pannonia, který jezdí z Prahy až do Bukurešti. Sighisoara je na první pohled podobná ostatním Rumunským městům, ale po krátké prohlídce města, návštěvník zjistí, že je to opravdu krásné město...

Na vyvýšené části města nachází důkladně opevněné historické centrum města. Z místního vlakového nádraží, které je nedaleko od historického centra města, trvá přibližně 15 minut. Na nádvoří se nachází městský orloj, dominantní věž, muzeum a také Draculův rodný dům, který dnes funguje jako jedna z nejluxusnějších místních restaurací. V turistické sezóně se na nádvoří konají různé dobové slavnosti, festivaly a podobně.

Mezi turistické zajímavosti patří velká katedrála, ležící u řeky Târnava Mare, která byla vybudována v letech 1934 - 1937. Nádherný výhled daleko od turistického ruchu, vám nabídne kopec naproti pevnosti z kterého je překrásný rozhled na město a přilehlé vesnice. Mezi jednodenní výlety, které stojí za to patří návštěva měst Sibiu nebo Mediase.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:cestování po Rumunsku,fotografie,pohoří v Rumunsku,dovolená v Rumunsku,rumunské hory,Banát,Rumunsko,tipy na výlet.
Foto ukázky
Banat a podunaji046.jpg
Výběr

Bukurešť-stručně Bukurešť (rumunsky Bucureşti) je hlavním a zároveň největším městem Rumunska, které leží březích na řeky Dâmboviţa
..více o Bukurešť-stručně

TagCloud
Bahenní sopky v BerceKlášter SinaiaLedová jeskyněMamaiaHistorie knížectví DOBROGEARumunsko - základySinaia - lyžování a snowboardingSinaia v létěHistorie knížectví TRANSILVANIA