Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Bukurešť

Bukurešť (rumunsky Bucureşti) je hlavním a zároveň největším městem Rumunska, které leží březích na řeky Dâmboviţa. Počet obyvatel hlavního města této postkomunistické země se pohybuje kolem 2 milionů obyvatel. Historie města Bukurešti se datuje od roku 1368 pod tehdejším názvem Castrum Dombovitza a již od 2. poloviny 15. století v něm sídlila valašská knížata. Už tehdy šlo o významné hospodářské středisko Rumunska. Vojska Osmanské říše toto významné město roku 1595 obsadila a vyplenila, následná obnova a rozkvět Bukurešti se dostavily až v 17. století. V roce 1862 se pak Bukurešť stala hlavním městem nezávislého Rumunska. Roku 1944 zde vypuklo protifašistické povstání vyvolané svržením vlády gen. Antoneska. Po válce zde začal probíhat velký rozvoj, Bukurešť začala s přestavbou v socialistickém stylu. V této době zde znikla panelová sídliště a i tzv. Bílý dům - stavba dodnes připomínající Ceauşescovu diktaturu.

Charakter města Bukurešti

Bukurešť má v celém Rumunsku dominantní postavení je politickým, kulturním a hospodářským centrem země a má jako jediné z rumunských měst více jak 1 milion obyvatel. Díky místnímu zastoupení mnoha odvětví průmyslu je Bukurešť v rámci celé země nejbohatším regionem. Město má dvě vlastní letiště - Baneasa a Otopeni i poměrně rozsáhlí systém podzemní dráhy.

Mapa Bukurešťi:

Zvětšit mapu

Rumunská města jsou dále rozepsána v samostatné kategorii rumunská města

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,Banát,rumunské hory,Rumunsko,cestování po Rumunsku,fotografie,pohoří v Rumunsku,tipy na výlet.
Foto ukázky
SvataHelena006.jpg
Výběr

Klášter Putna Klášter Putna - rumunsky Mănăstirea Putna byl jedním z nejdůležitějších kulturních a náboženských center založených v celé Jižní Bukovině
..více o Klášter Putna

TagCloud
MagnaliaKláštery - Jižní BukovinaKlášter SucevitaHunedoaraCiucasInformace pro cestováníKlášter PutnaVenus-VenušeLetovisko Mamaia