Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Nejvyšší vodopád a nejkrásnější kaňon

Celá horská oblast Apuseni je doslova přeplněna místními krasovými jevy, hlubokými vápencovými kaňony, úžasnými vyvěračkami, najdeme zde celou řadou větších nebo menších jeskyní a malebné horské potůčky s pohádkovými vodopádky.


Nejvyšším vodopádem celé oblasti a v podstatě i celého Rumunska je přibližně 70ti metrový vodopád nesoucí název Bohodei. Tento přírodní skvost se nachází v severní části pohoří Apuseni a nalezneme tady i nejhlubší místní kaňon. Výbornou panoramatickou vyhlídku umožňuje zmiňovaný kaňon s názvem Cheile Somesul Cald. Ostatní rumunské kaňony jsou možná i hlubší, ale rumunský hodně členitý terén je nečiní tolik turisticky zajímavými jako kaňon Cheile Somesul Cald.


Pravděpodobně turisticky nejzajímavějším a nejromantičtějším místem v pohoří Apuseni je poměrně krátká část říčky Galbeny. Zde se tato říčka vine pohádkovým kaňonkem s naprosto kolmými stěnami okolních skal a překrásným vodopádem. Pro místní vrchy je charakteristickým materiálem vápencová břidlice. Tato křehká hornina umožňuje místnímu překrásnému potoku vytvářet fantastická zákoutí, když jeho vody protékají pod skalními převisy nebo malebnými jeskyněmi s velice silnou vyvěračkou Galbeny na konci údolí. Za dešťů, hlavně díky místní erozy, dosahují Apusenské potoky vyššího stavu. Proto lze spodní úsek údolí jedině probrodit a nebo využít ocelových lan k lezením po téměř kolmé stěně.Související články:
Pohoří Apuseni

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,Rumunsko,cestování po Rumunsku,Banát,tipy na výlet,fotografie,pohoří v Rumunsku,rumunské hory.
Foto ukázky
Rovensko001.jpg
Výběr

Vrancei Pohoří Vrancei leží v jižním výčnělku východních Karpat a vzdálené je asi 50 km od města Brašov
..více o Vrancei

TagCloud
RovenskoLetovisko MamaiasnowboardingGurghiuTransylvaniaTransilvania -infoFagarašDovolená v RumunskuCiucas