Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Perla Karpat

Rumunsko - Sinaia - též honosně nazývaná Perlou Karpat

Asi nejznámější město v údolí horské oblasti Prahovy, ležící ve výšce 800 - 1000 m. Toto od konce 19. století nejvýznamější a nejluxusnější rumunské horské středisko leží asi 125km od hlavního města rumunska Bukurešti a samotné město Sinaia je zastíněno horou Furnica Piatra Arsa. Naleznete zde v německém renesačním stylu postavený zámek Peles, který nechal jako svoje letní sídlo vybudovat Král Karel I. v letech 1875-1883. Ve 160 pokojích a sálech se nachází vzácný nábytek, obrazy a zbraně, řezby ze dřeva a ze slonoviny, orientální koberce a gobelíny. Zámek Peles je dnes v Rumunsku považován za jedno z velmi významných muzeí a ukrývá ve svých 160 pokojích a halách, mimořádně cenné sbírky nábytku, zbraní, obrazů, orientálních koberců a překrásných řezeb ze dřeva a cenné slonoviny. Nedaleko se nachází malebný zámeček Pelisor nazývaný Malý Peles, který je rovněž přístupný veřejnosti. Dalšími atraktivními místy jsou např. Sinaiaský klášter nebo po celém městě rozesety domy známých rumunských spisovatelů a skladatelů.


Sinaia je nejen luxusním horským střediskem, ale také významným lázeňským městem, vyhlášeným léčbou neurózy, žaludečních a ledvinových chorob a vynikajicím pro své dokonalé rekondiční programy.Související články:
Klášter Sinaia

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:snowboarding,feeride,tipy na výlet,lyžování,fotografie,cestování po Rumunsku,Banát,,pohoří v Rumunsku,Rumunsko.
Výběr

Perla Karpat Rumunsko - Sinaia - též honosně nazývaná Perlou Karpat Asi nejznámější město v údolí horské oblasti Prahovy, ležící ve výšce 800 - 1000
..více o Perla Karpat