Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Ceny vleků a lanovek

Ceny skipasů, vleků a lanovek (r. 2008)
Skipas - SINAIA/PREDAL

60 bodová permice vyjde na 250 lei (jeden lei(RON)= cca 7kč), lanovky dlouhé zhruba 2 km stojí dva body 2 body, takže jedna jízda nahoru stojí cca 55-65kč.

Středisko Sinaia je ideální pro freeride a většina sjezdovek je tam na naše poměry nepříliš upravená. Horské středisko Predeal má tři sjezdovky, které jsou celkem pravidelně rolbovány, ale po napadnutí čerstvého prašanu je sjezdovka upravena pouze vyjetím rolby na horu a opětovné sjetí, čímž se vytvoří upravený pás široký jen několik metrů :)

Skipas - BUSTENI/CALINDERU

84 bodová permice stojí cca 200 lei, lanovka dlouhá cca 1000 m stojí 3 bodíky. Cena za jedno svezení vyjde asi na 50-55Kč.

Sjezdovka je zde celá pravidelně a kvalitně upravována.

Skipas - BUSTENI:

Lanovka na vrchol Bucegibere pod kterou nevede sjezdovka je opravdu dlouhá a měří cca 4 km. Cena za vyvezení na tento vrchol je asi 100-115kč a s permanentky, která platí ve střediscích Sinaiu a Predeal a budou Vám z ní ubrány 4body.

Tato lanovka je tedy bohužel vhodná pouze pro snadnou přepravu na hřeben a po té se vydat na nějaký pěkný výlet do hor.

Skipas - AZUGA:

Zde stojí 90 bodů na vaši permanentce 280 lei a zdejší lanovka, která je dlouhá zhruba 2 km stojí 3 body. Cena za jízdu se tedy pohybuje někde mezi 60 a 70Kč.

I v tomto rumunském zimním středisku bývá zvykem, že část ze dvou místních sjezdovek bývá pěkně urolbovaná, ale její významná část pokud napadne čerstvý prašan zůstává neupravená... !!!HURÁ NA FREERIDE!!!

Související články:
Klášter Sinaia

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:fotografie,dovolená v Rumunsku,rumunské hory,Banát,Rumunsko,lyžování,pohoří v Rumunsku,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,feeride.
Foto ukázky
Hrad Bran
Výběr

Sinaia vleky a sjezdovky V areálu lyžařského střediska Sinaia jsou dobře upravované sjezdovky a dá se říci, že Sinaia je nejlepší a největší Rumunské horské středisko
..více o Sinaia vleky a sjezdovky