Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Sinaia v létě

Každý, jistě slyšel legendu o strašném hraběti Dracula. Chcete-li se dozvědět víc přijměte naší pozvánku na krásnou cestu po současném Rumunsku, kde zdi prastarých hradů vyprávějí příběhy z dob minulých, a kde je příroda štědým přítelem lidí, kteří mají tu čest tady žít. Projděte Karpaty křížem krážem, poznejte krásu okolních věčně zelených lesů nebo podnikněte vysokohorskou turistiku na jednu z mnoha náhorních plošin. Mítní transilvánské Karpaty se také přezdívají Transylvánské Alpy, pro svou monumentální výšku a malebnou krajinu kolem.Nachází se zde úžasné horské scenérie nebo "Perla Karpat" horské středisko Sinaia. Sinaia se nachází ve vzdálenost 120 km od Bukurešti a 509 km od města Brasov v údolí Prahova. Sinaia si jméno získala v 17. století, kdy zde rumunský šlechtic nechal zbudovat klášter po vzoru své pouťi na horu Sinaj v Egyptě. Sinaia je jedním z nejznámějších a nejstarších horských turistických středisek v Rumunsku. Za své letní sídlo si ho zvolila i rumunská královská rodina.


Sinai je krásná jak v zimě tak i v létě, kdy je Sinaia nejlepším výchozím bodem pro začátek vaší cesty do okolních hlubokých lesů. V pohoří Bucegi jsou většinou turistické trasy dobře označené a stezky jsou v dobrém stavu. Na výběr je tu hned z několika turistických tras, od nejlehčí po velmi těžkou. Na vrcholcích se nachází několik horských chat a na vyznačených stezkách je dnes už nabídka občerstvení a teplých jídel. Pohoří Bucegi nabízí relativně dlouhé plošiny ve výšce okolo 2000m a je proto v létě ideální pro jízdu na horském kole. Lanovky v Sinaia jsou otevřeny po celé léto a poskytují i přepravu kol.


Pohoří nabízí nadherné panoramatické výhedy do okolí díky svým vysokým a holým vrchům. Nacházejí se zde i tzv. Babele (staré dámy).


Město Sinaia je poprvé oficiálně zdokumentované kolem roku 1200. Jeho pozice na údolí, které spojuje masiv Muntenia (jižní část Rumunska) a Transylvánii. Sinaia jedním z důležitých obecních měst z významnými kulturními památkami. Nejzajímavějším místem k návštěvě ve městě Sinaia je zámek Peles a hrad. Tento je jeden z nejlepe dochovaných královských paláců v Evropě. Sloužil jako letní sídlo rumunského krále Carola I., který ho nechal zbudovat v druhé polovině 19. století. Král se přitom snažil napodobit styl jeho bývalé vlasti a v Rumunsku tak vznikl kousek Bavorska.


Vzhledem ke své poloze, je ze Sinaia snadno dosažitelné město Brasov, které je též důležitým městem Sedmihradska a stále si udržuje svou středověkou atmosféru. Za návštěvu stojí i hrad Bran, který je považován za sídlo hraběte Draculi a je jen 60 kilometrů vzdálený. Rasnovská Tvrz je nejstarší pevnost v oblasti Brašov.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:tipy na výlet,cestování po Rumunsku,pohoří v Rumunsku,dovolená v Rumunsku,Rumunsko,rumunské hory,fotografie,Banát.
Foto ukázky
SvataHelena004.jpg
Výběr

Informace pro cestování Protože do Rumunska se dnes dá dostat hned několika způsoby, tady je pár typů pro usnadnění cestování do této skoro exotické země
..více o Informace pro cestování

TagCloud
Rumunsko v období komunismuMalebná zeměbanátyBukurešť-stručněSinaia v létěRumunská rivieračeské vesniceDrákulaSinaia - zima