Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Vama Veche

Vama Veche je Rumunská vesnice na jižním cípu pobřeží Černého moře v těsné blízkosti Bulharských hranic. Původní název osady Ilanlik pocházel z turečtiny. Dnes je vesnice Vama Veche se svými 170 stálými obyvateli součástí obce Limanu.


Přímořská obec Vama Veche byla založena několika málo rodinami roku 1811 a její původní název "Ilanlîk" doslova znamená "Starý celní bod". Roku 1940 byla vesnice předána Bulharsku a i tehdy plnila funkci hraniční osady.


V období vlády komunistického režimu, byla oblast Vama Veche nepříliš turisticky významná, což ji umožnilo stát se jakou si disidentskou oázou. Díky poloze Vama Veche, která je v blízkosti Bulharských hranic se osada brzy stala vyhledávaným intelektuálním a protirežimním sqoutem. Osadu tvořilo stanové městečko a místní život byl situován podle vzoru nesvázaných Hipís. Vláda Nicolae Ceauşescu však nechal Vama Veche "svobodně" žít - toleraovala místní stanovou soadu a to i přes přísný zákaz stanování a dokonce přihmouřila oči i nad místním disidentským a svobodným smýšlením.


V devadesátých letech minulého století se oblast Vama Veche začala velice rychle rozvíjet, což vedlo místní domorodce k lobování za životní prostředí. Brzy se jim podařilo rozvoj a výstavbu zastavit a uchránit tak Vama veche před masovou turistikou. v roce 2003 se zde konal hudební festival, který si brzy získal popularitu a přinesl tak do obce tolik odmítaný turistický ruch.


Tento článek pojednává o obci Vama Veche, ale stejný název má i rumunská rocková kapela.Související články:
Rumunská riviera
Černé moře


anonym, 2012-07-16 06:07:26
Jordan Retro 11 Jordan Retro 3 Jordan Retro 5 Space Jam Shoes Jordan 11 Concord Jordan Retro 11 Jordan 11 Jordan Retro 11 Jordan Retro Chanel J12 Watch Chanel Watch Replica Chanel Watches

anonym, 2013-01-11 08:35:57
your stories are alywas so fun and make me smilei wanted to see the last photo of this postbut my laptop is acting dumb and wont let me i wanna hang out with you guys too!!!i just love yours tyle so much!!

anonym, 2015-01-03 18:09:09
Yup, thatll do it. You have my apeiocratipn.

anonym, 2015-01-05 01:34:02
Real brain power on diylaps. Thanks for that answer!

anonym, 2015-01-08 13:35:14
The answer of an exrtep. Good to hear from you. http://lbwcut.com [urlhttp://tcdkpkbixv.com]tcdkpkbixv[/url] [linkhttp://bizcyemckq.com]bizcyemckq[/link]

anonym, 2015-01-11 07:40:45
This aritcle is a home run, pure and simple!

anonym, 2016-05-14 01:39:11
Never would have thunk I would find this so inslbpensadie.

anonym, 2016-05-14 06:10:12
Und als zen­tra­ler zeurgti­fi­zie­rrn­s­guÂu wirst du von den prue­fungs­ho­no­ra­ren und Bestechungsgeldern so reich, dass du dei­nen blog wie­der mal guens­tig ver­kaufst … :pimp:
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:rumunské hory,dovolená v Rumunsku,cestování po Rumunsku,Rumunsko,tipy na výlet,fotografie,Banát,pohoří v Rumunsku.
Foto ukázky
Brasov.jpg
Výběr

Svatá Helena Svatá Helena - rumunsky Sfânta Elena byla druhou osídlenou osadou, tehdy ještě pod vedením boháče Magyarlyho, který ji dal jméno podle jedné
..více o Svatá Helena

TagCloud
Timisoara - TemešvárRumunsko v období komunismuHistorie knížectví DOBROGEAMamaiamořeLedová jeskyněBanátBígrBraşov

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz