Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Letovisko Mamaia

Rumunské lázeňské město Mamaia (Mamaja) se nachází na předměstí největšího Rumunské přístavu Constana na březích Černého moře v Rumunsku. Místní přímořská pláž má nádherně jemný písek, mělké vody a její rozměry jsou 8Km na délku a v několika místech dosahuje pláž šířky až 250/300 metrů. Na sever od města Mamaia se nacházejí ropné rafinerie Petromidia a Năvodari.


Letovisko Mamaia je v současnosti asi největším letním střediskem na území Rumunska, které omývají vody Černého moře. Její poloha je situována kousek na severovýchod od přístavního města Constanţa. Mamaia nemá mnoho stálích obyvatel, protože práce je zde pouze v letní sezóně. Pláž Mamaia je asi 8km dlouhá a má až 300 metrů na šířku, přičemž celá oblast Mamaja je jakým si pásem pevniny mezi Černým mořem a jezerem Siutghiol. Rumunské letovisko Mamaia se dokázelo během posledních několik let vzpamatovat, přitáhnout turisty, znovu ožít a dnes patří mezi vyhledávané evropské destinace.


Název městu Mamaia dali v podstatě Rumunské děti, které výrazem "mamaia" označují babičku. Mamaia je asi nejstarším letním rekreačním střediskem na rumunském pobřeží, Mamaja byla založena v roce 1906 na pásu písečné půdy, která odděluje Černé moře a jezero Siutghiol, které je jedno z největších rumunských jezer a svým mirerálním složením jsou jeho vody srovnatelné z Mrtvým mořem. Toto nejstarší přímořské letovisko v rumunsku se začalo rychle rozvíjet již po první sevětové, díky otevření místního Kasina, výstavbě vil, hotelů a ke slávě přispěl i král Ferdinand, který si zde zřídil své letní sídlo. Díky těmto faktorům se rumunská rekreační oblast Mamaia dostala na začátku 60. let mezi nejznámějších letní střediska v jihovýchodní Evropě.


Pláže oblasti Mamaia jsou určeny hlavně pro rodinnou turistiku, protože díky svým mělkým vodám nabízejí dostatek bezpečí. Pláže o délce více než 6km a o šířce cca 250 metrů májí vyhlášený jemný písek a sezóna zde začíná již v polovině května a končí až s příchodem měsíce října. Protože letovisko Mamaja leží na stejné zeměpisné šířce jako Azurové pobřeží, nabízí podobné a velice příznivé klima s teplotami od 25-30 stupňů celsia a sluníčko zde vydrží na obloze až 12 hodin denně.


Mamaia je dnes zkutečně Evropsky významným střediskem a dokazuje to místní konání 11. sjezdu hlav středo a východoevropských států, která zde proběhla ve dnech 27. a 28. května 2004. V současnosti nabízí Mamaja nepřeberné množství 4 a 5-ti hvězdičkových hotelů, soukromích klubů, restaurací s tradiční rumunskou kuchyní. Mezi turistická lákadla patří restaurace Hanul Pirajilor-Pirátská krčma, které má tvar pirátského škuneru a nachází se na ostrově Ovidiu. Večery Vám zde spříjemní místní bary, jakými jsou např. Cherhana, Orient, Melody, Vatra nebo pro příznivce bujaré zábavy nabízí několik diskoték. město nabídne i Hudební divadlo, vodní lunapark, Muzeum rumunského folkloru. Nad městem byla otevřená vyhlídková lanová dráha, ze které si můžete během 7 minutové jízdy prohlédnout celé město z výšky 50 metrů. Jedna jízda tímto vyhlídkovým zázrakem stojí cca 4-5 RON.Související články:
Rumunská riviera
Černé moře


Dvořák Aleš, 2010-11-07 17:14:13
Nasrat,jste podvodnící..kung pao :D

anonym, 2011-07-23 10:50:19
Articles like this really gearse the shafts of knowledge.

anonym, 2011-07-23 16:10:05
oGpPeX vlaphylnxrwi

anonym, 2011-07-24 16:40:08
PuCEKQ , [urlhttp://gtkbkuyddpyd.com/]gtkbkuyddpyd[/url], [linkhttp://oqwcbuhtnwhn.com/]oqwcbuhtnwhn[/link], http://ljbqzpnlmslp.com/

anonym, 2011-07-26 12:24:29
aEeqGN gvrroxwoiymj

anonym, 2011-07-26 15:51:56
tD4Nl2 , [urlhttp://jfovxufjxipx.com/]jfovxufjxipx[/url], [linkhttp://nvshcsggwbuy.com/]nvshcsggwbuy[/link], http://tinzchzkdtyo.com/

anonym, 2012-06-22 17:30:13
Pro autora textu. Bylo by dobré si znovu zopakovat pravidla pravopisu ze základní školy ...

anonym, 2013-01-13 13:26:08
Duster imitatia de SUV pt coriaacli si incompetentii care nu au bani de un SUV sau o Masina REALA .. Exact la mamaia sau gasit sa faca demonstratia unde mai jos de X5 esti trist lool ce genii in marketing is . De ce ai fost impresionat ? De Duster ? de Brdiste ? de plaja ? de mare ?

anonym, 2013-01-14 13:18:48
IsoDwk vowsktozkukh

anonym, 2013-01-14 13:19:37
EC6871 ukdfuqldnuet

anonym, 2013-01-16 02:37:27
S9HQAZ aywtlpakwdlp

anonym, 2015-12-04 11:48:37
Pai pe primarul Constantei il inrzeeseata profiturile primariei(adica ale lui proprii) ce treaba mai are cu cadrele didactice ale judetului! Ce mai conteaza ca nu ne-am primit deconturile din februarie,ca nu am primit banii pe concediu......de prima nici ca se aude ceva sau bonuri de vacanta...alea sunt pentru ei!, ca doar criza este pentru popor, nu pentru ei! La primele care le-au incasat dumnealor te cred si eu ca restul.......stii dupa noi potopul! Prost ala care mai voteaza PSD-PD-L hotii si mincinosii tarii!

anonym, 2015-12-09 20:43:06
Nu pot sa cred ce se intampla in Moldova, hai sa mrgeem sa ii sustinem, dar ne lasa oare in tara? am inteles ca Uniunea Europeana a atacat Moldova cu privire la interzicerea accesului romanilor in Moldova.Apropo de epidemii sociale si ce citesti tu, eu sunt de parere ca flashmoburile functioneaza, un flashmob poate lua forma de protest, suna mai pe trend flashmob decat protest, pentru tinerii confuzi si mondeni din ziua de azi.

anonym, 2015-12-12 01:45:19
Thanks for the shout-out on the book and blog. This is a great time to be a traveler: aareirfs have dropped dramatically and hotel room rates too. I love Priceline as well I just used it last week and scored an $82 rate at a swanky Hilton in New Mexico. Hotwire rocks too. Going to Ireland would be less if the airlines would get rid of the onerous fuel surcharges they put in when jet fuel was 2.5 times the price it is now. http://gzcelpqmkim.com [urlhttp://jhikogz.com]jhikogz[/url] [linkhttp://nydzpzklzz.com]nydzpzklzz[/link]

anonym, 2015-12-13 20:44:13
Looking forward for more posts in your blog. Travelling with your kids is idened a very interesting topic to talk about. Lets see how your travel with your kids go. Please dont forget to post photos of your family and the beautiful places you visited. Subscribing to your RSS feed now so to keep me updated with your posts.See ya!

anonym, 2015-12-15 21:39:51
Looking forward for your poohts and adventures you have experienced. Ill definitely share mine here once Im back from my trip to Bali Indonesia. Perhaps, you may add Indonesia to your destination list. http://jneqjci.com [urlhttp://ynmooko.com]ynmooko[/url] [linkhttp://ptxokmj.com]ptxokmj[/link]
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:rumunské hory,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,fotografie,Rumunsko,Banát,pohoří v Rumunsku.
Foto ukázky
Fagaras.jpg
Výběr

Braşov V tomto druhém největším rumunském městě nalezneme nádherné historické centrum, ale narozdíl od rumunského venkova, kde se někdy doslova zastavil
..více o Braşov

TagCloud
mořeHistorie rumunských knížectvíGurghiuNejhorší komunismus v EvropěRumunské klášteryBahenní sopky v BercebanátyRumunskoTemešvár - historie

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz