Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Sinaia v létě

Každý, jistě slyšel legendu o strašném hraběti Dracula. Chcete-li se dozvědět víc přijměte naší pozvánku na krásnou cestu po současném Rumunsku, kde zdi prastarých hradů vyprávějí příběhy z dob minulých, a kde je příroda štědým přítelem lidí, kteří mají tu čest tady žít. Projděte Karpaty křížem krážem, poznejte krásu okolních věčně zelených lesů nebo podnikněte vysokohorskou turistiku na jednu z mnoha náhorních plošin. Mítní transilvánské Karpaty se také přezdívají Transylvánské Alpy, pro svou monumentální výšku a malebnou krajinu kolem.Nachází se zde úžasné horské scenérie nebo "Perla Karpat" horské středisko Sinaia. Sinaia se nachází ve vzdálenost 120 km od Bukurešti a 509 km od města Brasov v údolí Prahova. Sinaia si jméno získala v 17. století, kdy zde rumunský šlechtic nechal zbudovat klášter po vzoru své pouťi na horu Sinaj v Egyptě. Sinaia je jedním z nejznámějších a nejstarších horských turistických středisek v Rumunsku. Za své letní sídlo si ho zvolila i rumunská královská rodina.


Sinai je krásná jak v zimě tak i v létě, kdy je Sinaia nejlepším výchozím bodem pro začátek vaší cesty do okolních hlubokých lesů. V pohoří Bucegi jsou většinou turistické trasy dobře označené a stezky jsou v dobrém stavu. Na výběr je tu hned z několika turistických tras, od nejlehčí po velmi těžkou. Na vrcholcích se nachází několik horských chat a na vyznačených stezkách je dnes už nabídka občerstvení a teplých jídel. Pohoří Bucegi nabízí relativně dlouhé plošiny ve výšce okolo 2000m a je proto v létě ideální pro jízdu na horském kole. Lanovky v Sinaia jsou otevřeny po celé léto a poskytují i přepravu kol.


Pohoří nabízí nadherné panoramatické výhedy do okolí díky svým vysokým a holým vrchům. Nacházejí se zde i tzv. Babele (staré dámy).


Město Sinaia je poprvé oficiálně zdokumentované kolem roku 1200. Jeho pozice na údolí, které spojuje masiv Muntenia (jižní část Rumunska) a Transylvánii. Sinaia jedním z důležitých obecních měst z významnými kulturními památkami. Nejzajímavějším místem k návštěvě ve městě Sinaia je zámek Peles a hrad. Tento je jeden z nejlepe dochovaných královských paláců v Evropě. Sloužil jako letní sídlo rumunského krále Carola I., který ho nechal zbudovat v druhé polovině 19. století. Král se přitom snažil napodobit styl jeho bývalé vlasti a v Rumunsku tak vznikl kousek Bavorska.


Vzhledem ke své poloze, je ze Sinaia snadno dosažitelné město Brasov, které je též důležitým městem Sedmihradska a stále si udržuje svou středověkou atmosféru. Za návštěvu stojí i hrad Bran, který je považován za sídlo hraběte Draculi a je jen 60 kilometrů vzdálený. Rasnovská Tvrz je nejstarší pevnost v oblasti Brašov.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,tipy na výlet,fotografie,cestování po Rumunsku,Banát,Rumunsko,pohoří v Rumunsku,rumunské hory.
Foto ukázky
Banat a podunaji102.jpg
Výběr

Rumunsko informace pro cestování Romania - Rumänien - Rumunsko Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě a svou polohou se tak řadí mezi Balkánské státy
..více o Rumunsko informace pro cestování

TagCloud
Rumunsko ve století světových válekMagnaliaConstanţakmenymořeApuseni-Bihor-VladeasaRovenskoBraşovDovolená v Rumunsku