Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Constanţa

Constanţa - česky Konstanca, známá též pod názvy: Kustendji, Kustendja, Köstence, Constantza nebo Tomis. Constanta je jedno z hlavních Rumunských letovisk na pobřeží Černého moře, které má vlastní mezinárodní letiště a zároveň je zde největší Rumunský přístav.

Město Constanţa bylo založeno na počest sestry římského císaře Konstantina Velikého, který vládl v letech 274 - 337. Do roku 950 bylo toto pobřežní město známo jako Constantia a bylo celé obehnáno hradbami. Od 9. do 14. století byla Konstanca součástí Bulharska a od 14. století spadala pod vládnoucí Turecko. Po velkém sjednocení a připojení Dobrudži k Rumunsku v roce 1878 se stala Constanţa největším přístavem Rumunska.

Město i jeho okolí nabízí mnoho historických i kulturních památek. Nedaleko města Konstanca najdeme známý Trajánův val. Ve městě a hlavně na jeho okrajích jsou loděnice a přístav. Nedaleko Constanty se do moře vlévá i kanál vedoucí z Dunaje nebo třeba Jezero Techirghiol, které má lečivé bahno i vodu a nabízí i nudistickou pláž. Ve městě se dochovalo mnoho starověkých budov z doby římské nadvlády a také nejdelší mozaikou zdobený chodník na světě. Kromě takových to antických památek se zde dochovala také jedna mešita z dob okupace Osmany s názvem Mešita Mahmudie a nebo katedrála z 19. století. Statuia Libertatii - Socha Svobody

Konstanta je jakým si hlavním městem celého Rumunského pobřeží Černého moře a nabízí mimo dlouhých písčitých pláží i ojedinělé kulturní zážitky.

Za návštěvu stojí místní Historicko-archeologické muzeum, Muzeum rumunského námořnictví nebo Etnografické muzeum. Hudebního divadla v Konstantě je ideálním zpříjemněním po setmění. Bohatou etnickou rozmanitost města Constanţa dokládají tři církevní památky: 1.pravoslavná katedrála z roku 1898, za 2. o deset let starší katolický kostel a do třetice mešita Mahmudie z roku 1910, která je první železobetonovou stavbou v Rumunsku.

Mezi další oblíbená rekreační střediska patří Magnalia či Mamaia, které nabízejí nádherné dlouhé pláže s jemným pískem. Další takovéto turisticky oblíbené středisko v Rumunsku je i Eforie, v jehož blízkosti se nachází sladkovodní jezero Terchirgiol, které se však svojí na minerály bohatou vodou blíží vodě z Mrtvého moře.

Mešita Mahmudie

Mešita byla vybudována roku 1910 a zajímavá je i proto že tato stavba byla první železobetonovou konstrukcí v Rumunsku. Této Rumunské mešitě vévodí téměř 50 metrů vysoký minaret, který nabízí nádherný vyhled na celé historické město a přístav. Je zároveň sídlem muftího - duchovního vůdce rumunských muslimů (původem Turků a Tatarů), kteří žijí na pobřeží Dobrogei a jejich počet přesahuje 55.000 členů.

Související články:
Rumunská riviera
Černé moře
Letní střediska

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,cestování po Rumunsku,fotografie,Banát,rumunské hory,Rumunsko,tipy na výlet,pohoří v Rumunsku.
Foto ukázky
Banat a podunaji132.jpg
Výběr

Bahenní sopky v Berce Rumunské Karpaty nabízejí nejen pohádkové výhledy do krajiny ze svých vrcholů nebo nesmírně cenný bukový prales, ale i jiné fantastické přírodní
..více o Bahenní sopky v Berce

TagCloud
Středověké rumunskoRumunské klášteryRodnaRumunské hory -infoSighisoaraRumunské horyMaramurešApuseni-Bihor-Vladeasa