Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Braşov

V tomto druhém největším rumunském městě nalezneme nádherné historické centrum, ale narozdíl od rumunského venkova, kde se někdy doslova zastavil čas na přelomu předminulého a minulého století, tepe město Brašov moderním životem po vzoru západní Evropy. Ve středověkém městě stojí mohutná gotická katedrála. Několik zajímavostí nabízí i místní okolí. Mezi takové patří například cca 25km vzdálený hrad Bran, který byl zbudován na obranu města a je spojován s nechvalně známým hrabětem Drákulou.


Město Brašov založil Řád německých rytířů pod názvem Kronstadt již ve středověku okolo roku 1211. Dnes je Braşov druhé největší město v Rumunsku. Nacházejí se zde automobilové závody a kvete zde chemický a dřevospracující průmysl. Zároveň, díky své poloze, tvoří město důležitou dopravní křižovatku Rumunska. V centru města se dochovalo historické jádro a již zmiňovaný gotický kostel z přelomu 14.–15. století. Brašov nabízí i různá muzea jakými jsou např. historické, etnografické nebo umělecké muzeum. Dále je tu k dispozici tržnice, divadlo, nákupní centra a spousta historických budov. Město pořádá i hudební festivaly.


Turisticky nejznámější zůstává, ale místní gotický kostel, jehož stavba trvala téměř sto let. Stavba dostala jméno Černý kostel, které se odvíjí od jeho černých zdí. Černou barvu vtiskl kostelu požár v 17. století, který založila rakouská armáda. Mezi další zajímavosti města patří i místní hradby a opevnění z 15. století.


V blízkosti města se nachází i známé lyžařského střediska Poiana Brasov, které leží v nadmořské výšce 1000 metrů. Toto moderní sportovní středisko nepostrádá ani luxusní hotely, restaurace nebo půjčovny lyžařského vybavení. Do tohoto střediska jezdí pravidelné autobusové spoje z města.


Nejznámější turistickou zajímavostí v okolí však zůstává hrad Bran, který je často mylně označován za Drákulův hrad. V podhradí je tržiště s velice kýčovitými suvenýry, které se samozřejmě týkají upírství a hraběte Drákuli.Související články:
Poiana Brašov
Transilvania

Rumunská města jsou dále rozepsána v samostatné kategorii rumunská města

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:tipy na výlet,Rumunsko,cestování po Rumunsku,fotografie,rumunské hory,dovolená v Rumunsku,Banát,pohoří v Rumunsku.
Foto ukázky
Hunedoara
Výběr

Perla Karpat Rumunsko - Sinaia - též honosně nazývaná Perlou Karpat Asi nejznámější město v údolí horské oblasti Prahovy, ležící ve výšce 800 - 1000
..více o Perla Karpat

TagCloud
Černé mořeObecně o RumunskuDemografieRumunsko v období komunismuEforieSinaia - Perla KarpatVranceiTransilvania -infoRumunsko ve století světových válek