Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Hunedoara

Hunedoara - německy Eisenmarkt a maďarsky Vajdahunyad je město ležící v Transilvánii nedaleko černého údolí a obce Poiana Ruscă. Ve městečku žije jak rumunská populace, ale také jsou zde etnické menšiny Maďarů a Němců. V přilehlé malé vesnici Hasdat žije početná romská populace. Během 20. století narostl počet obyvatel ve městě Hunedoara na 86.000 obyvatel. V blízkosti města se nachází, dnes již nevyužívaná ocelárna.

Město poskytuje mnoho nádherné zeleně, rozkvetlích zahrad a starých stromů v ulicích. Velký, pěkný hotel, který prošel rekonstrukcí, leží v centru města.

Toto v celku malé rumunské město by nepatřilo k nikterak významným, kdyby se nad obcí netyčil jeden z nejúchvatnějších gotických hradů. Hrad je jak vystřižený s pohádky - postaven je nad strmou roklí, v níž je hluboký vodní příkop. Do hradu se dostanete pouze po malebném dlouhém a úzkém mostě.

Městečko Hunedoara je úzce spjato s rodinou Hunyadi, díky které si získalo i své jméno. Hrad Hunedoara byl původně jen malou královskou tvrzí. V roce 1446 začal Johannes de Hunyad s rozšířením hradu na gotické sídlo, které dokončil jeho syn Matyáš Korvín. Hrad byl třikrát poškozen požárem, ale prošel postupnými rekonstrukcemi na konci 19. a ne počátku 20. století pod vedením architektů slavných jmen jako byl např. Imre Steidl, Frigyes Schulek a István Möller. V útrobách hradu se nachází historické muzeum, kde se s místní historií můžete seznámit podrobně.

Okolí a zajímavosti

- Hrad Hunedoara - Corvins. Svojí působivou velikostí a architektonickou krásou, patří hrad mezi nejcennější památky středověkého umění v Rumunsku. Jeho historické míchání a vývoj v gotickém slohu s renesančními a barokními prvky zněj činní genialní architektonické dílo. Hrad se nachází na strmé skále s vodním příkopem a pro vstup do něj je zde impozantní tažený most. Hrad Hunedoara má nespočet věží a věžiček, dva velké sály, "Rytířský Sál" a "Dieta Hall" a celou řadu nádherných interiérů. Na hradě byl také vězněn slavný hrabě Drákula za své odmítnutí bojovat proti osmanům. Hrad a jeho přilehlé okolí si často vybírají mezinárodní filmové společnosti pro natáčení filmů o středověku.
- Muzeum železa v němž jsou obsaženy exponáty ilustrující vývoj hutnictví v oblasti Hunedoara s období staré Dácie po současnost.
- Dubový les zvaný Chizid, který stojí na kopci nad městem Hunedoara, a nabízí nádherný panoramatický výhled na město.
- Hunedoarská Zoo se nachází v blízkosti lesa Chizid.
- Jezero Cincis bylo vybudováno v roce 1950 aby dodávalo vodu pro ocelárno. Dnes je jezero malým letoviskem pro rumunské a zahraniční turisty.
- Hory Poiana Ruscai jsou široké a velice snadno dostupné pěšky. V horách žijí potomci místních obyvatel a zachovají jejich kulturu a zvyky - koná se zde i řada festivalů.
- Jeskyně Nandru nabízí kulturní artefakty a pozůstatky s dob neandrtálců, ale bohužel jsou od února 2007, uzavřeny pro veřejnost.
- Dále zříceniny Pestis Roman, paleontologická přírodní rezervace o Buituri a Nandru(obsahuje zkamenělé šneky a ryby).

Sport

Hunedoara se může pochlubit jednou z nejmodernějších bowlingových drah v Evropě a ve ktere konal v roce 2002 světový pohár v bowlingu. Najdeme zde spoustu tenisových kurtů nebo třeba krytý bazén. Spousta rumunských sportovních legend pochází právě z Hundeory - např. Mihai Leu, bývalý mistr světa v boxu, vítěz národní rally nebo bronzová olympionička Maria Cioncan.

Informace pro cestování

Do Hunedoary nevede žádná z rumunských železničních tratí, takže zbývá autobus nebo auto. Nejlevnější je cesta autobusem z města Devy, do kterého se dostanete i po železnici. Nalézt ve městě hrad Hunedoara není vůbec složité, protože věže hradu jsou dobře viditelné. Hradní muzeum je otevřené každý den.


anonym, 2015-12-04 13:19:15
Je to posun de1l, ale bohužel i tak se občas musedm podedvat i na loke1lned konkurenty, když se chci podedvat okem na detliay, takže satelit bude muset ještě hf3f3dně dlouho fotit, abych byl spokojen.

anonym, 2015-12-04 14:03:17
Will the paper, Vision for Lutheranism in Central Europe, delivered by Albert Collver, Ph.D., on Saturday September 28, 2013, at the Lecture Hall of the Evangelical Theological Faculty, Charles University, in Prague, be avlabiale on the WMLTblog or other LCMS website?

anonym, 2015-12-09 20:45:34
Blahopřeji TOP 09 k sestavened te9 nektvjlianějšed kandide1tky ze všech stran a hnuted, ktere9 se rozhodly v Benešově kandidovat. Proč si mysledm, že je nektvjlianějšed? Protože je určitě nejperspektivnějšed. A proč je nejperspektivnějšed. Protože na jejed straně je zcela jednoznačně mle1ded a vzděle1ned. Když se podedve1te do ostatnedch kandide1tek, je v nich až na jedinou vfdjimku věkovfd průměr padese1t a vedce let. Možne1, že si řeknete, na jejich straně je zase životned zkušenost. To je pravda. Ale někdy ta zkušenost bere odvahu k rozhodove1ned o věcech předštedch.„Až se tohle postaved, je1 už tu možne1 ani nebudu,“ ředkajed někdy ti staršed. Ale to je postoj, kterfd se pro rozhodove1ned o budoucedm rozvoji města předliš nehoded. Takove9 rozhodove1ned chce odvahu a přehled. Odvahu de1ve1 mle1ded a přehled přine1šed vzděle1ned. Obojed je na straně kandide1tů TOP 09. Jen si spočedtejte počet titulů okolo jejich jmen. Určitě si řeknete: Mle1ded a vzděle1ned nened všechno, důležite1 je i more1lka a odpovědnost. Mysledm, že i tyhle atributy se na benešovske9 kandide1tce TOP 09 při pozorne9m porovne1ve1ned dajed najedt. Mezi jejich jme9ny se nevyskytujed jme9na převle9kačů kabe1tů a stranickfdch triček. Nenajdete mezi nimi lidi takzvaně „zkušene9“ tedy třeba ani ty, kteřed už v zastupitelstvu zasedli, a chtějed i do toho nove9ho, jen mezitedm změnili ne1zor, stranu i hodnoty… Nenajdete tu ani „tradičned“ fačastnedky voleb, kterfdm je jedno za koho a kam kandidujed, ale kterfdm je dokonce jedno i to, že jim voliči již několikre1t dali najevo, že je nechtějed.Kandide1ty TOP 09 budu volit, protože nechci, aby na radnici zasedli lide9, jejichž jedine1 motivace k pre1ci je, aby to nějak doklepali do důchodu. Neme1m ze1jem, aby na radnici seděli lide9, jejichž jedinfdm krite9riem pro vfdběrove9 ředzened je cena, ať to stojed, co to stojed. Raději tam uvidedm mlade9 a vzdělane9 lidi, kteřed rozumed potřebe1m obyvatel města a pro budoucnost svfdch děted budou ochotni ze všech sil pracovat na tom, aby Benešov byla prestižned adresa, kde se lidem bude dobře žedt a odkud jednou jejich děti nebudou chtedt odche1zet. Chci na radnici lidi, kteřed dovedou uvažovat, majed svůj ne1zor a v programu napředklad i zavedened průhlednfdch vfdběrovfdch ředzened, jež budou městu a jeho obyvatelům ku prospěchu.V tomto smyslu che1pu i volebned heslo: Benešov potřebuje změnu vedc, než si mysledte.

anonym, 2015-12-09 20:46:33
Almost all of the things you point out hapenps to be astonishingly legitimate and that makes me ponder why I hadnt looked at this in this light previously. Your article truly did switch the light on for me personally as far as this particular subject goes. Nonetheless there is just one position I am not necessarily too comfy with so whilst I make an effort to reconcile that with the actual main idea of the position, allow me see what all the rest of your visitors have to say.Nicely done.

anonym, 2015-12-12 01:47:01
Sell more products or seveicrs to your existing customers – That is a great concept, since your existing customers witout a doubt trust anyone. However, it is fixed because each customer will still only spend a great amount of money, or theyll only need a certain variety of products. Once their particular needs are actually filled, or they still cannot afford that which you offer, then you wont be capable of sell seveicrs and products to these clients. http://yhwllb.com [urlhttp://wjbtxjwvc.com]wjbtxjwvc[/url] [linkhttp://wkmmdz.com]wkmmdz[/link]

anonym, 2015-12-12 01:47:30
Thanks for sharing your diosevcr. I really hope it finds an excellent dwelling that will cherish. I am a member from the Studebaker friends and family and just really like photographs with the cars that earlier generations of my household have produced. Shame of folks contemplating significantly less of it mainly because of it really is history. Thats section of your history of my generation like it or not! Very good luck! http://kpvsyqyf.com [urlhttp://wvmveke.com]wvmveke[/url] [linkhttp://ijgkfy.com]ijgkfy[/link]

anonym, 2015-12-13 20:46:08
Please let me know if youre looking for a aticrle author for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, Id really like to write some aticrles for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an email if interested. Cheers!

anonym, 2015-12-13 20:47:11
Certainly agree with what you explained. Your exatanplion was definitely the easiest to understand. I tell you, I usually get irked when folks focus on issues which they plainly dont know about. You managed to hit the nail correct on the head and explained out everything without complication. Perhaps, individuals can take a signal. Will likely be back to obtain more. Many thanks

anonym, 2015-12-15 21:42:07
1) Get more customers – Would you just derise more customers who work with your program, buy your own products , as well as both? What number of customers is it possible to fit into your worktime, or supply products regarding? How quite a few customers have you got the time along with the resources to back up? http://gmcpetcuor.com [urlhttp://nayvdl.com]nayvdl[/url] [linkhttp://xqnqgr.com]xqnqgr[/link]

anonym, 2015-12-15 21:42:53
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or sonehtimg. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is great blog. A fantastic read. I will certainly be back. http://rmxifqpq.com [urlhttp://clnjhbyxv.com]clnjhbyxv[/url] [linkhttp://fabwjxyvffv.com]fabwjxyvffv[/link]

anonym, 2016-05-14 00:29:24
If not for your writing this topic could be very couenlotvd and oblique.

anonym, 2016-05-14 06:05:00
Haha, love the Bieber picture :) I'm sure you have, but I'm gonna ask anyway! Have you seen the wedding video of the groom dancing to Justin Bieber?? It's too freakin cute! Glad you had a good weekend and hope yo39u&#re feeling better!

anonym, 2016-05-15 08:28:42
that the southern states started to seceed because of the election of Lincoln and the fact that without slavery, they knew they would be finlncialay ruined. In the articles that you wanted me to read the issue comes down to slavery as the cause of the Civil war. http://xlhwoif.com [urlhttp://rwoyvdix.com]rwoyvdix[/url] [linkhttp://pigaxlqrf.com]pigaxlqrf[/link]

anonym, 2016-05-17 01:26:14
i love adding evergreen boughs and (more) candles to my home this time of yearit makes things seem festive and special and everything smells of pine and junl!erpiove to you, sweet alana!

anonym, 2016-05-18 02:29:13
No, there are any number of minutiae that nobody can really follow, along the lines of a penalty is awarded if the player on the blindside is ahead of the ball at the time a tackle was made, providing his mother is not Welsh, unless it is a Tuesday, in which case he recites Baa Baa Black sheep bacd0arks̷w http://ttlpzkca.com [urlhttp://jiqmgu.com]jiqmgu[/url] [linkhttp://ulyipt.com]ulyipt[/link]

Aly, 2018-11-16 21:17:18
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at dovolenarumunsko.cz promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:rumunské hory,tipy na výlet,fotografie,pohoří v Rumunsku,Banát,Rumunsko,dovolená v Rumunsku,cestování po Rumunsku.
Foto ukázky
Zamek Peles
Výběr

Rumunsko informace pro cestování Romania - Rumänien - Rumunsko Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě a svou polohou se tak řadí mezi Balkánské státy
..více o Rumunsko informace pro cestování

TagCloud
Obecně o RumunskuConstanţaSinaia - lyžování a snowboardingNejvyšší vodopád a nejkrásnější kaňončeši v RumunskuBraşovKlášter MoldovitaSinaia - zima

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz