Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Constanţa

Constanţa - česky Konstanca, známá též pod názvy: Kustendji, Kustendja, Köstence, Constantza nebo Tomis. Constanta je jedno z hlavních Rumunských letovisk na pobřeží Černého moře, které má vlastní mezinárodní letiště a zároveň je zde největší Rumunský přístav.

Město Constanţa bylo založeno na počest sestry římského císaře Konstantina Velikého, který vládl v letech 274 - 337. Do roku 950 bylo toto pobřežní město známo jako Constantia a bylo celé obehnáno hradbami. Od 9. do 14. století byla Konstanca součástí Bulharska a od 14. století spadala pod vládnoucí Turecko. Po velkém sjednocení a připojení Dobrudži k Rumunsku v roce 1878 se stala Constanţa největším přístavem Rumunska.

Město i jeho okolí nabízí mnoho historických i kulturních památek. Nedaleko města Konstanca najdeme známý Trajánův val. Ve městě a hlavně na jeho okrajích jsou loděnice a přístav. Nedaleko Constanty se do moře vlévá i kanál vedoucí z Dunaje nebo třeba Jezero Techirghiol, které má lečivé bahno i vodu a nabízí i nudistickou pláž. Ve městě se dochovalo mnoho starověkých budov z doby římské nadvlády a také nejdelší mozaikou zdobený chodník na světě. Kromě takových to antických památek se zde dochovala také jedna mešita z dob okupace Osmany s názvem Mešita Mahmudie a nebo katedrála z 19. století. Statuia Libertatii - Socha Svobody

Konstanta je jakým si hlavním městem celého Rumunského pobřeží Černého moře a nabízí mimo dlouhých písčitých pláží i ojedinělé kulturní zážitky.

Za návštěvu stojí místní Historicko-archeologické muzeum, Muzeum rumunského námořnictví nebo Etnografické muzeum. Hudebního divadla v Konstantě je ideálním zpříjemněním po setmění. Bohatou etnickou rozmanitost města Constanţa dokládají tři církevní památky: 1.pravoslavná katedrála z roku 1898, za 2. o deset let starší katolický kostel a do třetice mešita Mahmudie z roku 1910, která je první železobetonovou stavbou v Rumunsku.

Mezi další oblíbená rekreační střediska patří Magnalia či Mamaia, které nabízejí nádherné dlouhé pláže s jemným pískem. Další takovéto turisticky oblíbené středisko v Rumunsku je i Eforie, v jehož blízkosti se nachází sladkovodní jezero Terchirgiol, které se však svojí na minerály bohatou vodou blíží vodě z Mrtvého moře.

Mešita Mahmudie

Mešita byla vybudována roku 1910 a zajímavá je i proto že tato stavba byla první železobetonovou konstrukcí v Rumunsku. Této Rumunské mešitě vévodí téměř 50 metrů vysoký minaret, který nabízí nádherný vyhled na celé historické město a přístav. Je zároveň sídlem muftího - duchovního vůdce rumunských muslimů (původem Turků a Tatarů), kteří žijí na pobřeží Dobrogei a jejich počet přesahuje 55.000 členů.

Související články:
Rumunská riviera
Černé moře
Letní střediskaanonym, 2011-07-23 03:23:27
Many many quality potins there.

anonym, 2011-07-23 16:37:44
TqFY2F igwxvfcxzqaa

anonym, 2011-07-24 14:06:02
9USziY , [urlhttp://oyihatctuidq.com/]oyihatctuidq[/url], [linkhttp://wejonuypylqu.com/]wejonuypylqu[/link], http://hexfewpdruht.com/

anonym, 2011-07-25 14:42:13
ACJWDi gcrqijwcwjei

anonym, 2011-07-26 16:59:57
ovqf38 , [urlhttp://mfauoeikfmwu.com/]mfauoeikfmwu[/url], [linkhttp://fzopttsalmbl.com/]fzopttsalmbl[/link], http://ztysqefsiyvv.com/

anonym, 2013-01-11 07:04:58
Eram mic, si-n zilele plosaoie tanjeam dupa joculetul de tenis incorporat in TV-ul meu, un OLT nuj ce serie. Foarte tareee era joculetul, atat de tare incat din cand in cand un unchi de-al meu venea si imprumuta vt-ul ca sa joace cu prietenii/vecinii, sa organizeze campionate. Dupa un imprumut din asta, n-a mai mers joculetul. Am plans in ziua aia.92 sau 93 : plecasera ai mei la biserica si eu trebuia sa-mi fac temele, cuminte-n casa, pt ca in momentul cand ar fi ajuns acasa, sa pot evada in fata/jurul blocului, la ascuselea, lapte gros, par-pac si miuta. Badminton-ul ma plictisea. In ziua aia n-am mai iesit trecusera ai mei prin bazar si-mi cumparasera joculetul rusesc cu lupul din no zait pagadi ce prindea oua in cosulet. N-am mai iesit de incantat ce-am fost.Tetris-ul deja era banalitate cand a aparut, jucasem pe 4 sau 6.8.6 deja. 4.8.6 care-l aveau nasii mei, oameni mai cu stare.Primul calculator care l-am vazut era prin 87, la fabrica unde lucra unul din parinti. Imeeeens era, cat un perete, de mare. Nu semana cu nimic din ceea ce vazusem pana la varsta aia, 4-5 ani.Tineti minte radio-casetofoanele cu inrgistrare? Am primit cadou in 92, unul rosu, INTERNATIONAL pe nume. Prima caseta : Ace of Base, cu ALL THAT SHE WANTS si HAPPY NATIONA venit si 1-ul TV color, ne invadasera japonezii cu Nippon-urile lor(samsung-urile de prin ANA ELECTRONIC erau prea scumpe). Merge Nippon-ul si-n ziua de azi, o mica dunga pe partea superioara a ecranului nu-i da voie sa funcioneze perfect, atat. Si sunt 17 ani de-atunci. Si multe PLASTIC MAN-uri au redat, si Tom&Jerry, Batman si Captain Planet. Uuuiiii, ma trec fiori amintindu-mi Azi veneam dinspre Bacau spre Iasi si search-uiam posturi de radio : dand next din reflex(nu gaseam nimic pe placul meu), aud deodata o voce care ma transpune direct in copilarie. Povestea vocea despre filme, despre 3D, evolutie, cinema, actori. Pun mana pe telefon si-mi sun mama Asculta, te rog! Imi vine sa plang cand ma gandesc. Mi-a facut copilaria atat de frumoasa cu vocea ei. Si nici nu stiu cum o cheama. Zi-mi te rog! R : Irina Nistor, puiul meu! Mergeai la nenea X, Dumnezeu sa-l ierte si te uitai la video, la ei. Si cate ar mai fi . . .Imi cer scuze d longevitatea acestui comentariu. Dan, doresc sa-ti trasmit o parere. Da-mi te rog adresa ta de mail!

anonym, 2013-01-12 12:04:40
oAEBZq wjnkzfcojsby

anonym, 2015-01-03 15:59:08
Weeeee, what a quick and easy soloitun.

anonym, 2015-01-08 13:21:37
It was dark when I woke. This is a ray of suesninh. http://cmwbwtji.com [urlhttp://cbaypmrtg.com]cbaypmrtg[/url] [linkhttp://dvfekl.com]dvfekl[/link]

anonym, 2016-05-14 01:38:27
Felt so hopeless looking for answers to my qu.iniots..euntsl now.

anonym, 2016-05-14 02:23:45
Your articles are for when it abostulely, positively, needs to be understood overnight.

anonym, 2016-05-14 06:12:53
Hi Diana! At the cannery you will be doing the canning with their equntmeip. You can either bring food of your own to can or you can purchase their bulk food for a discounted price. It’s really not a labor intensive activity. More just methodic. I hope you guys can get out there soon. Thanks for stopping by!

anonym, 2016-05-18 02:33:10
coolbeans18 août 2007Sinon mon premier cd acheté ça a du être un ep de Pixies, je pense.Passé de bonnes vacances ? Content de te reutrver…o(va vite faire tes pronos avant 20h aux enfants de la balle, t’as pris du retard !) http://lefeazg.com [urlhttp://redhtihki.com]redhtihki[/url] [linkhttp://bxwtzclwtmj.com]bxwtzclwtmj[/link]
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:Rumunsko,pohoří v Rumunsku,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,rumunské hory,fotografie,Banát,dovolená v Rumunsku.
Foto ukázky
Apuseni
Výběr

Rumunsko informace pro cestování Romania - Rumänien - Rumunsko Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě a svou polohou se tak řadí mezi Balkánské státy
..více o Rumunsko informace pro cestování

TagCloud
FreerideKlášter VoronetbanátBraşovSinaia - zimaHunedoaraHistorie knížectví MOLDOVA volné terénySighisoara

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz