Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Bukurešť

Bukurešť (rumunsky Bucureşti) je hlavním a zároveň největším městem Rumunska, které leží březích na řeky Dâmboviţa. Počet obyvatel hlavního města této postkomunistické země se pohybuje kolem 2 milionů obyvatel. Historie města Bukurešti se datuje od roku 1368 pod tehdejším názvem Castrum Dombovitza a již od 2. poloviny 15. století v něm sídlila valašská knížata. Už tehdy šlo o významné hospodářské středisko Rumunska. Vojska Osmanské říše toto významné město roku 1595 obsadila a vyplenila, následná obnova a rozkvět Bukurešti se dostavily až v 17. století. V roce 1862 se pak Bukurešť stala hlavním městem nezávislého Rumunska. Roku 1944 zde vypuklo protifašistické povstání vyvolané svržením vlády gen. Antoneska. Po válce zde začal probíhat velký rozvoj, Bukurešť začala s přestavbou v socialistickém stylu. V této době zde znikla panelová sídliště a i tzv. Bílý dům - stavba dodnes připomínající Ceauşescovu diktaturu.

Charakter města Bukurešti

Bukurešť má v celém Rumunsku dominantní postavení je politickým, kulturním a hospodářským centrem země a má jako jediné z rumunských měst více jak 1 milion obyvatel. Díky místnímu zastoupení mnoha odvětví průmyslu je Bukurešť v rámci celé země nejbohatším regionem. Město má dvě vlastní letiště - Baneasa a Otopeni i poměrně rozsáhlí systém podzemní dráhy.

Mapa Bukurešťi:

Zvětšit mapu

Rumunská města jsou dále rozepsána v samostatné kategorii rumunská města


Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:cestování po Rumunsku,pohoří v Rumunsku,Rumunsko,fotografie,dovolená v Rumunsku,tipy na výlet,rumunské hory,Banát.
Výběr

Informace pro cestování Protože do Rumunska se dnes dá dostat hned několika způsoby, tady je pár typů pro usnadnění cestování do této skoro exotické země
..více o Informace pro cestování

TagCloud
Apuseni-Bihor-VladeasasnowboardingRumunské hory -infomořeSinaiaVranceiSvatá HelenaKlášter MoldovitaTemešvár - historie

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz