Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Paring

Parîng je druhé největší pohoří Rumunska a nachází se v samém středu jižních Karpat. Nejvyšším bodem pohoří Paring je se svými 2519 metry nad mořem vrchol Măndra, který je v některých mapách označován jako Mîndra nebo Parîngul Mare. Hlavní hřeben pohoří Paring se vine východo-západním směrem a je ze všech stran obklopován dalšími pohořími jižních Karpat. Ze západu vymezuje oblast Parîngu řeka Jiu a na jejím druhém břehu se vypínají ostré skalní stěny pohoří Vîlcan. Na severu tvoří hranici tohoto území pohoří Surean a Lotrului a na východě se Parîng napojuje na hřeben Ogoiu, který náleží dalšímu z rumunských pohoří Căpăţînii. Na jižní straně pohoří se místní svahy plynule svažují do podhůří Karpat. Jedinou jakousi pomyslnou branou do pohoří Parîng jsou dvě místní větší města Petrila a Petroşani, která leží v těsné blízkosti na severozápadním cípu této oblasti.


Z geologického hlediska převládají v pohoří Paring krystalické horniny s granodiority a téměř po celé této oblasti můžeme nalézt usazené horniny s jeskynními systémy. Pohoří Paring tedy svým zezřením připomíná hřebeny Nízkých Tater. Stejně jako na všech ostatních pohořích jižních Karpat i zde můžeme výborně pozorovat masivní formace, které zde vytvořilo zalednění v období čtvrtihor. Na severních údolích a úbočích Parîngu se v hojném počtu rozkládají ledovcové kotle, horská jezera a plesa. Nacházejí se zde i četné kamenné morény, které jsou místy silně zalesněné smrkovým porostem. Na severní straně spadají do údolí kolmé skalní stěny a vytvářejí tak nádherné scenérie plné ledovcových kotlů a horských jezer. Jižní svahy jsou naopak spíše oblé a jsou střídavě pokryty trávou a kamennými morénami.Zvětšit mapu

Telescaun Parang - sedačková lanovka na Paring jezdí každý den od 9:00 do 16:00. Celková délka trasy činí 2400 metrů, lanovka přitom zdolává převýšení 592 metrů a do horní stanice vás vyveze asi za 30 minut. Z nedalekého nádraží Petrosani je to k dolní stanici asi 15 km (taxi 2 - 3 RON/osoba). Dolní stanice lanové dráhy je v nadmořské výšce 1073 metrů a cílová stanice se nachází v 1685 metrech nad mořem.


Cena lanovky byla v roce 2007 5 RON za osobu a s batohem byla cena 10 RON/osoba. Na vrchol se dá dojít i pěšky a cesta je dlouhá asi 7 km. Ubytování je možné jak v dolní tak i horní stanici, ale na místní poměry je docela drahé. Ceny se zde pohybují kolem 30 až 70 RON za osobu.anonym, 2012-07-11 22:35:28
Thank you for including two of my imaegs in your compilation. I would just like to add that none of my selected imaegs have been manipulated (except for adjusting levels and cropping).. Creative photography is not always manipulative creations!

anonym, 2012-07-12 15:16:25
2LH7Ut bksfaterhreh

anonym, 2012-07-14 04:57:23
vKMAKf , [urlhttp://toywbopqqwmg.com/]toywbopqqwmg[/url], [linkhttp://ywtlufvnnwpv.com/]ywtlufvnnwpv[/link], http://utzermyfnikr.com/

Jarda, 2014-05-12 15:24:57
Ahoj,kdyby někdo vedel aktualni jizdni rad lanovky v cervnu 2014,at mi,prosim pisne na mail vlasatyjar@seznam.cz . Dik

anonym, 2016-05-14 01:35:49
I like to party, not look arltices up online. You made it happen.

anonym, 2016-05-17 01:29:36
CIAO LAURA,am si eu o intrebare in loc de praf de copt pot sa pun lievito vaniglinato si in loc de praf de portocala pot sa pun coaja rasa proaspata.mersi mult retele tale sint minunate am incercat foarte multe au iesit toate delicioase.mersi mult ca existi paVA:F [1992.1_116.]please wait...VA:F [1.9.21_1169](from 0 votes)
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:pohoří v Rumunsku,tipy na výlet,Rumunsko,dovolená v Rumunsku,rumunské hory,cestování po Rumunsku,Banát,fotografie.
Výběr

Rumunsko informace pro cestování Romania - Rumänien - Rumunsko Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě a svou polohou se tak řadí mezi Balkánské státy
..více o Rumunsko informace pro cestování

TagCloud
RetezatBucegiCibinsnowboardingBígrRumunsko ve století světových válekDemografieBukurešťTransilvania

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz