Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Almaiului

Oblast pohoří Almaiului a Banát leží hned vedle sebe. Z geografického hlediska je proto velmi obtížné vysledovat nějakou přirozenou hranici mezi těmito dvěma územními celky rumunských hor. Protože se oblast Almaiuluj často uvádí jako jeden z podcelků Banátu, může se zde užít stejného popisu jako pro pohoří Banát. V Rumunsku je však pohoří Almaiuluj spíše považováno za samostatný celek.


Toto poetické pohoří se rozkládá v jihozápadním cípu Rumunska. Na jihu jej ohraničuje řeka Dunaj, a to v oblasti od Kazaňské soutěsky až k vodní nádrži Železné vrata. Na severu a severozápadě lemuje pohoří Almaiului nížina Cimpiatimisului a z východu ohraničují toto území řeky Timis a Mehadica. Nejvyšším bodem celého pohoří Almaiului je vrchol Svinecea Mare, který se nachází v pomyslném středu pohoří a jeho nadmořská výška činí 1 226 metrů.Související články:
Český Banát
Pohoří Banát
Fotografie Banát


anonym, 2016-05-14 00:53:15
Actually John, whether the bus driver is doing it intilteonanly or not, he is doing cyclists a favor by blocking them from undertaking a large left turning vehicle. Many cyclists gets killed or hurt attempting this. It’s yet another example of a cycle lane that actually endangers cyclists. It would be better if it was just removed.

anonym, 2016-05-14 06:05:58
I am a person with epilepsy and the feeling of deja vu is a very physical thing for me because it is an aura or precursor for a seizure. It gives me about ten to fifteen seconds to sit or lie down before I fall down. And for those who don&8217#t know: November is Epilepsy Awareness Month!!
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:rumunské hory,tipy na výlet,fotografie,Banát,Rumunsko,cestování po Rumunsku,pohoří v Rumunsku,dovolená v Rumunsku.
Výběr

Rumunsko ve století světových válek RUMUNSKO VE STOLETÍ SVĚTOVÝCH VÁLEK: Počátky 20. století byli pro Rumunsko opravdovým vzkříšením
..více o Rumunsko ve století světových válek

TagCloud
Lázně MagnaliaSvatá HelenaRumunské horySinaiaLetovisko MamaiaEibenthálgeografieLedová jeskyněbanáty

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz