Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Perla Karpat

Rumunsko - Sinaia - též honosně nazývaná Perlou Karpat

Asi nejznámější město v údolí horské oblasti Prahovy, ležící ve výšce 800 - 1000 m. Toto od konce 19. století nejvýznamější a nejluxusnější rumunské horské středisko leží asi 125km od hlavního města rumunska Bukurešti a samotné město Sinaia je zastíněno horou Furnica Piatra Arsa. Naleznete zde v německém renesačním stylu postavený zámek Peles, který nechal jako svoje letní sídlo vybudovat Král Karel I. v letech 1875-1883. Ve 160 pokojích a sálech se nachází vzácný nábytek, obrazy a zbraně, řezby ze dřeva a ze slonoviny, orientální koberce a gobelíny. Zámek Peles je dnes v Rumunsku považován za jedno z velmi významných muzeí a ukrývá ve svých 160 pokojích a halách, mimořádně cenné sbírky nábytku, zbraní, obrazů, orientálních koberců a překrásných řezeb ze dřeva a cenné slonoviny. Nedaleko se nachází malebný zámeček Pelisor nazývaný Malý Peles, který je rovněž přístupný veřejnosti. Dalšími atraktivními místy jsou např. Sinaiaský klášter nebo po celém městě rozesety domy známých rumunských spisovatelů a skladatelů.


Sinaia je nejen luxusním horským střediskem, ale také významným lázeňským městem, vyhlášeným léčbou neurózy, žaludečních a ledvinových chorob a vynikajicím pro své dokonalé rekondiční programy.Související články:
Klášter Sinaia


anonym, 2015-12-04 11:30:37
wow! Loved reading your words and seineg beautiful photos! Especially of you and the lion and the self-portrait in the mirror! : )I had no idea about Vlad Dracula.. thanks for sharing it.

anonym, 2015-12-09 20:43:41
You put all in a such beautiful story! Now, maybe more amrnicaes will hear the truth about Romania. Its really a beautiful country with a great history!Thank you my dear friend!

anonym, 2015-12-12 01:45:05
alinacata frumusete!!! cata minanutie! Irina fericita, voi fericiti, iarba, papadii, baloane, bobocei, manzuti ma bucur mult pentru voi, Ada!ati calatorit, cred, in toate tinuturile curcubelului (asta imi aduce aminte ca am un email de trimis catre tine!).grozav! asa imagini as vrea mereu sa vad aici, la voi! http://wjxghh.com [urlhttp://nmetro.com]nmetro[/url] [linkhttp://lbewfw.com]lbewfw[/link]

anonym, 2015-12-13 20:44:07
alinacata frumusete!!! cata minanutie! Irina fericita, voi fericiti, iarba, papadii, baloane, bobocei, manzuti ma bucur mult pentru voi, Ada!ati calatorit, cred, in toate tinuturile curcubelului (asta imi aduce aminte ca am un email de trimis catre tine!).grozav! asa imagini as vrea mereu sa vad aici, la voi!

anonym, 2015-12-15 21:39:46
la nueva web de AVANT IMATGE, puesta en mchara hoy mismo, coincidiendo con la publicacif3n de los veddeos del VI PLISPLAYANDTWEETS. La publicacif3n de esta web me permitire1 separar los posts de trabajos o relacionados con la http://gvalwjaz.com [urlhttp://ulbmswiip.com]ulbmswiip[/url] [linkhttp://zrmmyyrer.com]zrmmyyrer[/link]
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:pohoří v Rumunsku,rumunské hory,snowboard,Banát,feeride,fotografie,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,Rumunsko.
Foto ukázky
Timisoara040.jpg
Výběr

Mamaia Rumunské letovisko Mamaia je asi největším letoviskem na rumunském pobřeží Černého moře. Mamaia se rozkládá na pobřeží severně od města
..více o Mamaia

TagCloud
plážDovolená v RumunskuMamaiasnowboardingKlášter SinaiasnowboardVranceiSinaia - lyžování a snowboardingNejhorší komunismus v Evropě

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz